Oslavili jste 20. 3. Světový den orálního zdraví?

Autor: on 21. 03. 2016 | Bez komentáře

Světový den orálního zdraví

Světovým dnem orálního zdraví se Česká stomatologická komora snaží zvýšit povědomí veřejnosti o nutnosti zubní prevence.  Vedle zubního kazu nesmíme opomíjet ani onemocnění dásní a závěsného aparátu zubu, v jejichž důsledku můžeme o zuby rovněž přijít. Alarmující je i fakt, že zánětem dásní neboli gingivitidou trpí 90% populace, tudíž se většiny z nás přímo týká!

Základem prevence je pravidelná návštěva zubního lékaře každý půl rok, kde by nám měly být zhotoveny rentgenové snímky. Tím se včas odhalí mezizubní kazy a jejich ošetřením se předejde komplikacím. Druhým pilířem prevence jsou pravidelné návštěvy dentální hygieny, kde snadno odhalí zánět dásní, naučí správné technice čištění chrupu, upozorní nás na problematické úseky a celkově zvýší komfort v ústech.

Philips Sonicare

“Ve své praxi často narážím na problém, kdy pacienti nezvládají manipulaci s manuálním zubním kartáčkem. Dnes však pacientům, kteří mají potíže s technikou nebo jednoduše chtějí pro své zdraví udělat více, mohu doporučit stále žádanější sonické zubní kartáčky. Jsou ideální alternativou, která velice efektivně odstraňuje zubní plak, léčí zánět dásní, a přesto zůstává maximálně šetrná. Použití je velice snadné a intuitivní. Sonický kartáček pomocí vysokofrekvenčního stírání účinně rozruší a odplaví zubní plak a vy pouze vedete kartáček po každé plošce zubu tak, aby byl vyčištěn každý úsek rovnoměrně,” říká dentální hygienistka Bc. Kateřina Ciklová.

“Základem prevence zubního kazu a onemocnění parodontu je pravidelné a důkladné čištění chrupu. Cílem čištění zubů je odstranění plaku z povrchu zubů. Pro určitou skupinu lidí je z řady důvodů (např. manuální zručnost, lenost, invalidita) dokonalá redukce plaku za použití klasického kartáčku stále problém. Vhodnou alternativou v boji se zubním plakem je pak použití elektrického zubního kartáčku. Pokud vybíráme z velkého množství technologií, na kterých stojí funkce elektrických kartáčků, pak, vzhledem k efektivitě a zároveň šetrnosti k měkkým a tvrdým zubním tkáním vycházející z řady studií, doporučujeme přístroje na bázi sonické technologie,” uzavírá Michal Kalita, DiS, prezident Asociace dentálních hygienistek ČR.

Napište nám komentář