Lidé v MALLu: Alena Slabihoudková

Autor: on 15. 02. 2012 | Komentářů: 2x

S její prací se můžete setkat skoro na každém rohu internetového i reálného světa. Alča Slabihoudková je totiž důležitou částí našeho grafického týmu a současně nejmladším členem celého MALLího marketingu. Je jí teprve 21 let a my jí to děsně závidíme.

Zatímco v minulém profilu jsme vám představovali obchodnici Zuzku, která se ke své profesi dostala docela velkou oklikou, u Alči byla cesta ke grafice o poznání přímočařejší. Grafický design totiž studovala už na střední škole, konkrétně na pražské soukromé Škole reklamní tvorby Michael. Jak sama říká, kreslila už odmala, takže volba oboru byla celkem jednoduchá.

Po maturitě se Alča zkoušela dostat na grafický design i na vysoké škole, ale zatím se kvůli velké konkurenci nezadařilo. (Což ovšem neznamená, že by se myšlenky na grafickou VŠ vzdávala.) Na začátku roku 2010 proto nastoupila do našeho grafického oddělení.

„Díky inzerátu na stránkách Grafika.cz mě oslovil Ivo, hlavní grafik MALLu. Moje portfolio se mu líbilo, pozval mě proto na pohovor a všechno klaplo, takže od té doby jsem tu,“ popisuje Alča.

Na starosti má ve spolupráci s kolegy grafiku všeho druhu. Bannery, tiskovou inzerci i offline kampaně, se kterými jste se pravděpodobně mohli potkat i u vás ve městě. A občas i newslettery, které od nás dostáváte do e-mailu.

A co volný čas? „Ráda bych se grafickému designu věnovala i ve volném čase, ale popravdě s full-time prací už mi většinou na další sezení u počítače moc nezbývají síly a chuť. Ale předsevzetí v tomhle směru mám, ráda bych se taky přihlásila do kurzů, kde bych se mohla dál rozvíjet,“ komentuje to Alča.

A koníčky? „Mám dvě kočky a ročního staforda Arga, kterého pomalu začínáme brát na výstavy. Jako skoro každá holka jsem tak trochu shopaholic, na Asos.com jsem dost často, abych zkontrolovala novinky v sortimentu. Z českých značek mám ráda třeba Freshlabels.cz. Abych byla v obraze, sleduju Designmag i Designportál, a spoustu zahraničních stránek na tohle téma. A taky ráda koukám na horory,“ uzavírá.

Pracovní nástroje

  • Photoshop pro online grafiku
  • In-Design pro offline kampaně
  • BaseCamp pro přehled, co je potřeba udělat a kdy to musí být hotové

Offline inzerce

Letákový katalog

 

Předchozí rozhovory

1 Komentář

  1. Andy
    23. 02. 2012

    No taky bych bral práci v Mallu, ale nikde mě nechtějí, asi jsem se špatně učil :-(

    Odpověď

1 Trackback

Napište nám komentář